Parkeren in Hechtel-Eksel
In Hechtel-Eksel is parkeren overal gratis
In Hechtel-Eksel is parkeren eenvoudig en kosteloos. Je hoeft nergens te betalen voor een parkeerplek, wat het bezoek aan de gemeente bijzonder aangenaam maakt.
Parkeren in Hechtel centrum
Je kan gratis en onbeperkt parkeren, op wandelafstand van het centrum:
- Parking Hoppinpunt ‘Hechtel Kruispunt’
- Parking 1 Schansplein
- Parking Rode Kruisplein
- Twaalf Septemberplein (Kerkplein Hechtel)
Het Dorpsplein, gelegen langs de Dorpsstraat in het hartje van Hechtel wordt al eens als (persoonlijke) parking gebruikt, maar mag helaas niet. De wegcode schrijft namelijk voor dat binnen de bebouwde kom niet op verhoogde bermen mag stilgestaan of geparkeerd worden, tenzij plaatselijke reglementering anders beslist. Daarnaast hebben de bomen op het Dorpsplein ook bescherming nodig. Door er te parkeren daalt de bodemkwaliteit.
Wat mag er dan wel? Stilstaan en parkeren op de rijbaan (straatparkeren), met de rijrichting mee. Uiteraard dien je er ook op te letten dat je nog een vrije doorgang laat voor andere voertuigen, hulpdiensten en dat je niet voor een inrit van een eigendom parkeert.
Ten slotte is er ook een blauwe zone van kracht in een deel van de Don Boscostraat aan het gemeentehuis. In deze blauwe zone mag voor een bepaalde duur gratis parkeren door je parkeerschijf te leggen.
Parkeren in Eksel centrum
Ook in Eksel kan je gratis en onbeperkt parkeren, op wandelafstand van het centrum:
- Parking Gemeenteplein Eksel (Hoppinpunt Eksel Kerkstraat)
- Parking Kerkplein Eksel
- Parking De Geer
- Straatparkeren, mits toegestaan
P-route fietsen door de bomen
Op de belangrijke invalswegen van Hechtel-Eksel kunnen de wegwijzers je helpen in je zoektocht naar een parkeerplaats. Ze geven aan waar de dichtstbijzijnde parkings zijn, die voornamelijk door toeristen gebruikt kunnen worden.
Locaties van (Semi-) publieke laadpalen
https://mow.vlaanderen.be/laadpalen
Parkeren aan schoolomgevingen
https://www.hechtel-eksel.be/schoolomgevingen