Bijzondere plannen van aanleg (BPA) zijn een verdere verfijning van het gewestplan voor een bepaald gedeelte van de gemeente. Een BPA omvat o.a. een bestemmingsplan en bijhorende stedenbouwkundige voorschriften. Een BPA kan ook een onteigeningsplan bevatten.
U kan de BPA‘s komen inkijken bij de dienst Bouwen en Wonen.
In Hechtel-Eksel zijn volgende BPA‘s van kracht:
BPA Centrum Zuidwest Hechtel – herziening
Dit BPA omvat een deel van het centrum van Hechtel. In het noorden vormt de Kamperbaan de grens, in het oosten de Hasseltsebaan, in het zuiden de Bijvoetstraat-Don Boscostraat en in het westen de Dorpstraat.
Het BPA werd goedgekeurd bij Ministerieel besluit van 23 september 2003.
BPA Centrum II Eksel – herziening
Dit BPA omvat een deel van het centrum van Eksel dat gelegen is ten westen van de Hoofdstraat. Het wordt begrensd door de Hoofdstraat-Heerstraat aan oostelijke zijde, de Groenstraat in het noorden, de Dennenstraat aan de westzijde en de Pundershoekstraat-Marktplein aan de zuidzijde.
Het BPA werd goedgekeurd bij Ministerieel besluit van 15 mei 2003.
BPA Nieuw kerkhof
Dit BPA werd opgesteld voor de realisatie van het nieuwe kerkhof, gelegen Sint Bernardusstraat.
Het BPA werd goedgekeurd bij ministerieel besluit van 11 november 1993.